top of page

Додаткова відпустка для учасників бойових дій


Учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зі змінами) (далі — Закон №3551), надається додаткова відпустка зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, що зафіксовано у статті 772 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та у статті 162 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504).

Оскільки спеціальних застережень у цих нормах не зроблено, то право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється коштом установ та організацій. Ця відпустка не належить до категорії щорічних. Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, наведено відповідно у статтях 6 і 7 Закону № 3551. Для роботодавця головне, щоб свій статус працівник підтвердив відповідним посвідченням особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій. Підставою для надання додаткової відпустки для учасника бойових дій чи особі з інвалідністю внаслідок війни є вищезазначений документ із відповідною заявою працівника.

Повідомляємо, що тривалість додаткової відпустки не залежить від стажу роботи та надається під час підтвердження статусу учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни. Додаткова відпустка учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни надається:

1) понад щорічну основну та додаткові відпустки. Отже, дні цієї відпустки не враховуються під час порівняння з установленою граничною тривалістю відпустки — 59 (69) календарних днів на рік (ч. 3 ст. 10 Закону № 504);

2) з урахуванням святкових та неробочих днів, визначених статтею 73 КЗпП. Тобто вони оплачуються та включаються в загальну тривалість відпустки, а не подовжують її;

3) повної тривалості з розрахунку на календарний рік незалежно від кількості фактично відпрацьованого часу в році.

УВАГА: додаткову відпустку для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни не можна:

• перенести на інший період або подовжити в разі хвороби працівника;

• перенести на наступний календарний рік;

• поділити на частини;

• замінити грошовою компенсацією.

Крім того, не допускається відкликання працівника з такої відпустки, адже відповідно до статті 12 Закону № 504, яка визначає порядок відкликання працівників з щорічної відпустки, ніяких змін внесено не було. У разі звільнення працівника, який має право на відпустку, за неї не виплачується грошова компенсація за дні невикористаної відпустки!


0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page